İçeriğe geç

Hakkımda

Lisans eğitimimi İstanbul Aydın Üniversitesi Matematik-Bilgisayar ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümlerinde çift anadal programını tamamlayarak mezun oldum. Ardından Gebze Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde “Akademik Başarının Modellenmesinde Çizge Madenciliği Yaklaşımı” isimli tez çalışması ile yüksek lisans eğitimimi tamamladım.

2018 yılından beri Gebze Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde doktora eğitimine devam ediyorum. Lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi süresince makine öğrenmesi hakkında birçok çalışma gerçekleştirmiş olup, şu sıra çalışmalarıma daha çok doğal dil işleme alanında yoğunlaşarak devam ediyorum.

6 yılı aşkın süre İstanbul Aydın Üniversitesi Anadolu Bil Meslek Yüksekokulu’nda öğretim görevlisi olarak çalıştım ve ayrıca 5 yıldır Bilgisayar Programcılığı (İngilizce) Programı’nın Program Başkanlığı görevini yerine getirdim.

2020 Şubat ayı itibari ile Gebze Teknik Üniversitesi Bilişim Teknolojileri Enstitüsü’nde araştırma görevlisi olarak görev yapmaya başladım.

Teknik ve akademik çalışmaların yanı sıra, anadilde içerikler üretilmesi ve alana ilgi duyan kişilerin farkındalıklarının artırılmasına yönelik için gönüllü faaliyetlerde yer alıyorum. Alanda çalışmalar yapan benzer teknik altyapıya sahip araştırmacılarla olduğu kadar, farklı disiplinlerdeki araştırmacılarla da bir araya gelerek disiplinler arası çalışmalar ortaya çıkarmaya çalışıyorum.

☘️ Farklı platformlarda yayınlanan blog yazılarımı, akademik yayınlarımı ve gönüllü çalışmalarımı tek bir ortamda toparlayabilmek için hazırladığım blog sayfam da, hayatta en çok yapmaktan keyif aldığım seyahat notlarıma da yer versem hiç de fena olmaz diye düşündüm! ? ✈️

Umarım fayda sağlayabilirsiniz, keyifli okumalar ☕ ?